Rzymskokatolicka świętego Pawła od Krzyża w Wiśle-Nowej Osadzie należy do dekanatu Wisła diecezji bielsko - żywieckiej. Jest obsługiwana przez ojców Pasjonistów. Parafia jest najmłodszą w mieście, erygowano ją 1 stycznia 1989. Kościół parafialny konsekrowano 17 października 1993. Obecnie zamieszkuje ją 271 katolików.

Ojcowie pasjoniści opiekują się również kaplicą p.w. św. Jadwigi Śląskiej w kompleksie prezydencyjnym na Zadnim Groniu. Obok budynku drewniana Kaplica pod wezwaniem św. Jadwigi Śląskiej z 1909r. Kaplicę w stylu tyrolskim zbudowano z gotowych elementów drewnianych przywiezionych z Przyszowic. W odrestaurowanym wnętrzu poza barokowym ołtarzem zakupionym przez fundatora z cieszyńskiego muzeum diecezjalnego (pochodzącym z kościoła w Bystrzycy na dzisiejszym Zaolziu, po lewej stronie figura św. Jadwigi Śląskiej z sakiewką w ręku (dar Jolanty Kwaśniewskiej) po prawej stronie chrzcielnica (dar Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego) nad chrzcielnicą mały krucyfiks (dar Marii Kaczyńskiej). 12 grudnia 2009 r. Maria Kaczyńska przekazała w darze mosiężne, ze srebrnymi zdobieniami tabernakulum. Kaplica ta jest elementem szlaku architektury drewnianej woj. śląskiego.

 

W kaplicy w niedziele:
nabożeństwa ewangelickie - o godz. 1030 ,
Msze święte katolickie - o godz. 1200 .

(wstęp na teren rezydencji po okazaniu dowodu osobistego).

 

Ulice należące do parafii

Biała Wisełka, Chałupiańska, Chłopska, Cieńkowska, Cieńków, Czarna Wisełka, Czarne, Do Potoku, Fiedorowska, Gościejów, Jasna, Kadłubowa, Kędziorowska, Kaszarzyska, Krótka, Krzywa, Liściasta, Łukowa, Malinka, Maliszczaków, Nad Zaporą, Na Groń, Na Stoku, Niedźwiedzia, Nowina, Partyzantów, Pod Kozińce, Połomska, Prosta, Rastoki, Równe, Skalna, Słoneczna, Stryczków, Torfowa, Uścieńków, Wypoczynkowa, Wyzwolenia, Zameczek, Zielona.

Godziny mszy świętych
Niedziele i święta:
Nasz kościół: 900, 1030, 1900
Kaplica św. Jadwigi Śląskiej na terenie Rezydencji Prezydenta RP: 1200

w tygodniu:
Nasz kościół: Czas letni: 900, 1900 Czas zimowy: 900, 1630
Odwiedzający naszą stronę
265257
Liturgia dnia